Grafika do artykułu - Konkursy artystyczne i literackie

21.07.2021

Letnie zestawienie: konkursy artystyczne i literackie

Propozycje dla artystów i pisarzy na portalu Moje Stypendium

Malujesz, rysujesz, projektujesz? Piszesz poezję lub opowiadania? A może Twoją pasją jest muzyka? Niezależnie od tego, ile masz lat, czy tworzysz „do szuflady”, czy masz już na koncie wystawy lub publikacje – na portalu Moje Stypendium czekają na Ciebie różnorodne, aktualne konkursy artystyczne i literackie.

W poszukiwaniu wsparcia i możliwości rozwoju literackiego i artystycznego, warto zaglądać do naszej bazy stypendiów – przede wszystkim bazy krajowych stypendiów artystycznych. Zaś programy kierowane do pisarzy, poetów, tłumaczy czy dziennikarzy znajdziecie w bazie stypendiów artystycznych i naukowych.

Zapraszamy także do regularnego odwiedzania naszej bazy stypendiów zagranicznych. Wyszukujemy dla Was ciekawe programy z całego świata – w tym m.in. programy zagraniczne i rezydencje dla artystów, architektów i projektantów, stypendia dla osób związanych z literaturą czy inicjatywy kierowane do dziennikarzy.

Co więcej, stale rozszerzamy naszą bazę konkursów. Dodajemy do niej także propozycje konkursów kierowane zarówno do artystów, jak i pasjonatów literatury. W bazie znajdziecie zarówno inicjatywy krajowe, jak i – coraz częściej – międzynarodowe.

Na sam koniec pamiętajcie, że w naszym dziale Aktualności regularnie publikujemy cykliczne zestawienia konkursów.

Zapraszamy Was zatem do lektury zestawienia konkursów artystycznych i literackich, których terminy składania wniosków kończą się w lipcu, sierpniu i wrześniu!

Konkursy artystyczne

Lipcowe konkursy artystyczne

Jeśli macie wolny tydzień lub gotowy projekt w szufladzie, być może zainteresują Was te propozycje z krótkim terminem naboru:

Sierpniowe konkursy artystyczne

W sierpniu mijają terminy konkursów kierowanych do przedstawicieli różnorodnych dziedzin sztuki – znajdziecie tu m.in. propozycje dla osób zajmujących się tkaniną artystyczną czy lalkarstwem.

Wrześniowe konkursy artystyczne

Często przygotowanie projektu czy dzieła na konkurs wymaga dużej ilości czasu – dlatego przedstawiamy konkursy artystyczne, których terminy przyjmowania zgłoszeń mijają we wrześniu:

Konkursy literackie

Lipcowe konkursy literackie

Na początek przedstawiamy trzy ciekawe konkursy, których termin naboru mija w tym miesiącu:

Sierpniowe konkursy literackie

W sierpniu mijają terminy konkursów na opowiadania i wiersze. Coś dla siebie znajdą też twórcy kaszubskojęzyczni:

Wrześniowe konkursy literackie

We wrześniu mijają terminy kilku konkursów kierowanych do szerokiego grona autorów:

Nie znaleźliście w artykule żadnego konkursu, który by Was zainteresował? To nic – zachęcamy do regularnego przeglądania naszych baz: konkursów artystycznych i konkursów literackich. Każdego tygodnia dodajemy nowe, różnorodne programy.

A jeśli każdego miesiąca chcecie dostawać wybrane, najciekawsze oferty stypendiów i konkursów wprost do swojej skrzynki mailowej – zapraszamy do zapisów na newsletter Mojego Stypendium! Zachęcamy także do dołączenia do grupy Łowców stypendiów na Facebooku, gdzie regularnie pojawiają się informacje o możliwościach wsparcia.

Trzymamy za Was kciuki!