nowości i funkcje portalu Moje Stypendium grafika do artykułu

30.03.2020

Portal Moje Stypendium: zmiany i nowości

Pora podsumować ostatnie miesiące portalu Moje Stypendium – zachęcamy Was do wspólnej podróży po wspomnieniach! Niezależnie od tego, czy korzystacie z naszej strony po raz pierwszy, czy jesteście „stałymi bywalcami”, zachęcamy do lektury poniższego przeglądu zmian i nowości! Mimo trudnego dla nas wszystkich czasu, zespół Fundacji Dobra Sieć, prowadzący portal Moje Stypendium, nie zwalnia i nadal oferuje Wam aktualne, rzetelne informacje o stypendiach, konkursach i stażach. 

Co zatem wydarzyło się podczas ostatnich kilkunastu miesięcy?

Nowe artykuły na portalu Moje Stypendium

Czy wiecie, że w ciągu roku publikujemy kilkadziesiąt artykułów w dziale Aktualności? Rok 2019 i pierwszy kwartał 2020 roku to wyjątkowy pracowity czas – opublikowaliśmy około 100 wpisów! Zapytacie zapewne o szczegóły – proszę bardzo!

Kierunek: świat

W 2019 roku rozpoczęliśmy cykl „Kierunek: świat”, w ramach którego przygotowaliśmy dotychczas wyczerpujące, kompleksowe artykuły o studiowaniu w Wielkiej Brytanii, Japonii, Niemczech i Chinach. Oczekujcie opisów kolejnych państw w kolejnych miesiącach. Pamiętajcie, że wiele treści ma charakter uniwersalny, a przygotowanie do nauki zagranicą to długotrwały proces. Nawet jeśli myślicie o studiowaniu w innym kraju w późniejszych latach (i po okresie epidemii), już teraz warto zapoznać się z podstawowymi informacjami i radami!

Instrukcje obsługi portalu Moje Stypendium

W tamtym roku przygotowaliśmy także dla Was zestaw instrukcji obsługi, wspierających proces poszukiwania ofert. Sięgnijcie po: 14 kroków w poszukiwaniu stypendiów zagranicznych, przewodnik po poszukiwaniach stypendiów krajowych oraz instrukcję poszukiwania konkursów!

Zestawienia

Regularnie dbamy także o przeróżne zestawienia – co tydzień publikujemy listę ostatnio dodanych ogłoszeń, a w każdym miesiącu udostępniamy spis stypendiów, konkursów i staży, których nabory kończą się w danym miesiącu. Lada chwila pojawi się kwietniowy artykuł – nie przegapcie go! Dodatkowo, cyklicznie dzielimy się z Wami także zestawieniami konkursów literackich, artystycznych oraz naukowych – każdy zatem znajdzie coś dla siebie. Stay tuned!

Stypendia dla studentów i doktorantów

W poprzednim roku zadbaliśmy także o to, by studenci i doktoranci otrzymali dużą porcję wiedzy na temat programów stypendialnych skierowanych dla nich. Czy wiecie, że artykuł Jakie stypendia dla studentów przeczytało już ponad 10 tysięcy osób? Jeśli nie ma Was w tym gronie, nadróbcie to koniecznie! Nie zapomnieliśmy też o młodych naukowcach, publikując wpis Stypendia dla doktorantów oraz zestawienie krajowych i zagranicznych stypendiów doktoranckich, których nie znacie.

Badania i publikacje

Jeśli chcecie wziąć pod lupę stypendia, sprawdźcie raport z badań, który opublikowaliśmy na przełomie 2018 i 2019 roku. By przybliżyć wiedzę o tym, jak wyglądają programy stypendialne w Polsce, kto je prowadzi oraz kogo dotyczą napisaliśmy broszurę Stypendia. Co? Gdzie? Jak?, jak również krótki artykuł o „Mapie stypendiów II”.

Stypendia i podatek

Początek 2020 roku stanął pod znakiem merytorycznych artykułów dotyczących definicji stypendium oraz opodatkowania stypendiów.

Konkursy grantowe

Od ponad roku systematycznie publikujemy również zestawienia konkursów grantowych dla instytucji – cały cykl znajdziecie w zakładce Artykuły dla organizatorów.

Funkcjonalności na portalu Moje Stypendium

Nieustannie staramy się rozwijać, by jak najskuteczniej i najrzetelniej wspierać zarówno osoby, które poszukują wsparcia, jak i instytucje, które organizują stypendia czy konkursy.

  1. Kto z Was regularnie korzysta z naszego kalendarium stypendialnego? Mamy nadzieję, że jesteście (bądź wkrótce znajdziecie się) w gronie prawie 2 tysiąca osób, które sięgnęło po kalendarium w tym roku!
  2. Jako Fundacja dbamy o budowanie partnerstw i zachęcamy do współpracy wiele podmiotów. Dlatego w 2019 i 2020 roku aktualizowaliśmy zakładkę „Współpraca”, do której zagląda ponad tysiąc osób rocznie. Czy Ty także? 🙂

Ogłoszenia stypendiów, konkursów i staży

W ostatnich latach znacznie powiększyliśmy liczbę ogłoszeń wstawianych corocznie na naszym portalu. Czy wiecie, że od początku istnienia serwisu opublikowaliśmy w nim już ponad 12 tysięcy ofert?

Dzięki wspaniałej współpracy z wolontariuszami i e-wolontariuszami wspierającymi nas poprzez TuDu.og.pl możemy regularnie powiększać zasoby stypendiów zagranicznych. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym zdolnym ochotnikom!

Ponadto, w 2019 roku opublikowaliśmy informację o ponad 600 programach stypendiów krajowych – znacznie więcej, niż w poprzednich latach!

Nie próżnowaliśmy też w sprawie konkursów i staży – te bazy powiększyły się o kilkaset nowych ogłoszeń!

Posiadacie listę treści, które chcielibyście zobaczyć na portalu? A może potrzebujecie dodatkowej pomocy? Nie wahajcie się i skontaktujcie się z nami mailowo!