12.06.2018

Nowe możliwości dla stypendystów i organizatorów!

Fundacja Dobra Sieć poprzez serwis internetowy www.mojestypendium.pl informuje o programach stypendialnych stowarzyszeń i fundacji, samorządów, firm i uczelni wyższych. Strona jest bazą aktualnych ofert stypendialnych oraz konkursów naukowych, artystycznych i staży, skierowaną do uczniów, studentów, nauczycieli, rodziców, doktorantów, artystów oraz sportowców. Nasz zespół nieustanie stara się, by udoskonalać funkcjonowanie serwisu oraz oferować naszym odbiorcom nowe możliwości.

W związku z tym przedstawiamy:

1. Dla osób szukających stypendiów

  • Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kalendarium stypendialne. W jednym miejscu znajdziecie zbiór wszystkich trwających naborów stypendiów krajowych i zagranicznych. Wystarczy, że najedziecie myszką na konkretny dzień, by zobaczyć nazwy programów stypendialnych. Najeżdżając w kwadracik dowiecie się, o jaki dokładnie program chodzi. Szukanie stypendiów nigdy nie było tak łatwe! Życzymy powodzenia! 🙂
  • Zgodnie z najnowszymi przepisami, zaktualizowaliśmy także nasz newsletter, dzięki któremu co najmniej raz w miesiącu dowiecie się o aktualnych, atrakcyjnych stypendiach krajowych i zagranicznych, a także wybranych konkursach oraz stażach!
  • Czy zauważyliście, że rozbudowaliśmy nasze aktualności? Możecie liczyć na comiesięczne zestawienia ofert stypendialnych, cotygodniowe zestawienia najświeższych ofert stypendiów, konkursów i staży, które ukazały się w naszej bazie, a także sezonowe zestawienia: konkursów na prace dyplomowe, konkursów artystycznych oraz literackich.

Śledźcie nas na www.mojestypendium.pl, przy pomocy newslettera, na naszym fanpage’u fb oraz twitterze, byśmy mogli Was zaskoczyć kolejnymi niespodziankami!

2. Dla organizatorów programów stypendialnych

Od sierpnia 2017 promujemy formularz oceny programów stypendialnych, który powstał, aby wspierać wartościowe inicjatywy stypendialne, posiadające odpowiednie standardy realizacji. Celem autoewaluacji jest zachęcenie organizatorów programów stypendialnych do refleksji nad podejmowanymi działaniami. Dzięki formularzowi Fundacja Dobra Sieć będzie mogła wskazać te najbardziej inspirujące i godne naśladowania praktyki dla nowopowstałych oraz już istniejących programów stypendialnych.

  • Zgodnie z najnowszymi przepisami, zaktualizowaliśmy także formularz dodawania ofert przez Organizatorów. Jeśli jesteś organizatorem programu stypendialnego, konkursu naukowego albo artystycznego lub masz propozycję stażu i chcesz swój program promować na www.mojestypendium.pl, prezentujemy instrukcję – jak samodzielnie zamieścić ofertę na naszym portalu: www.youtube.com
  • Przygotowaliśmy również artykuł, w którym przedstawiamy informacje na temat różnych funduszy, z których mogą korzystać instytucje prowadzące programy stypendialne bądź planujące rozpoczęcie tego typu działań. W nadchodzących miesiącach będziemy informować o nowych, potencjalnych źródłach finansowania inicjatyw stypendialnych.

Zajmujemy się również ewaluacją programów stypendialnych oraz projektowaniem i zarządzaniem programami stypendialnymi w imieniu darczyńców – szyciem programu stypendialnego na miarę. Możemy również poprowadzić warsztaty dla młodych ludzi, na temat tego jak szukać stypendium oraz warsztaty dla stypendystów, które pomogą im w budowaniu społeczności. Wszystkich chętnych do współpracy zapraszamy do kontaktu.

Życzymy samych sukcesów w realizacji programów stypendialnych!