6.06.2018

Blog dla młodych sportowców, chcących być profesjonalistami

Fundusz Natalii Partyki rozpoczął niedawno wyjątkową inicjatywę – Blog Startowy (blogstartowy.pl). Jest to pierwszy w Polsce portal skierowany bezpośrednio do sportowców, którzy są na początku swojej profesjonalnej kariery seniorskiej i chcą rozwijać ją jak najlepiej. Celem jest wspieranie młodych ludzi w realizowaniu ich sportowych marzeń – tak, żeby byli wielkimi sportowcami i mieli szczęśliwe życie.

Blog działa zarówno jako strona internetowa, jak i kanał na Facebook’u, Instagramie oraz Youtubie. W atrakcyjny sposób – poprzez filmy, grafiki, zdjęcia i notki – przekazuje treści o wysokiej wartości merytorycznej. Wszystko tworzone jest przez ekspertów różnych dziedzin związanych ze sportem, między innymi: specjalistę social media Michała Zawadę, dietetyk sportową Ulę Somow oraz psychologa sportu Juliannę Czapską. Główne treści poruszane na Blogu Startowym dotyczą pozyskiwania sponsorów, łączenia kariery zawodniczej z edukacją, psychologii w sporcie, diety sportowej i fizjoterapii.

Co więcej, twórcy Bloga Startowego oferują również warsztaty Szatnia Sportowców. Są one skierowane do zawodników w wieku 16-24 lata i ich trenerów. Zazwyczaj organizowane są w klubach i szkołach laureatów stypendium, a udział w nich bierze około 25 uzdolnionych sportowców. W ciągu jednego dnia uczestnicy mają cztery spotkania na temat budowania wizerunku w mediach społecznościowych, dietetyki, wzmacniania pewności siebie i koncentracji. Tej wiosny zorganizowano pięć takich spotkań: w Siedlcach, Zakopanem, Gorzowie Wielkopolskim, Olsztynie i Kraśniku.

Sam Fundusz Natalii Partyki powstał natomiast w 2013 roku z misją wspierania sportowców, którzy chcą być mistrzami swoich dyscyplin, ale z różnych powodów mają trudny start. Od 2015 roku Fundusz w partnerstwie z siecią sklepów Biedronka przyznał już 32 roczne stypendia w wysokości od 10 do 15 tysięcy złotych. Poza dofinansowaniem laureaci konkursu stypendialnego dostają również wsparcie psychologów sportu oraz dużą dawkę wiedzy eksperckiej w różnych formach.

Fundusz Natalii Partyki jako jedyny w Polsce działa w tak szeroki i różnorodny sposób na korzyść młodych, zdolnych zawodników. Zarówno warsztaty, jak i blog wychodzą naprzeciw dużo większej grupie odbiorców niż tylko laureaci stypendium i są odbierane bardzo pozytywnie. Zachowują wysoki poziom merytoryczny, są dobrze dostosowane do potrzeb grupy i prowadzone są w sposób atrakcyjny dla młodych zawodników.

Zachęcamy do obserwowania Blogu Startowego na Facebook’u i Instagramie oraz wzięcia udziału w Szatni Sportowców. Więcej informacji znajdziesz na stronie Funduszu i Blogu Startowym: fundusznataliipartyki.pl oraz blogstartowy.pl.