Stypendia przyszlosci

20.09.2021

Ogłaszamy drugie spotkanie w ramach cyklu „Stypendia przyszłości”

Druga z planowanych rozmów z cyklu „Stypendia przyszłości – wspólne działania i rozmowy” dotyczy diagnozy i ewaluacji programów stypendialnych. Spotkanie odbędzie się w środę 13 października w godzinach 10:00-12:00 na platformie Zoom. Zachęcamy do zapisów na stronie stypendia-przyszlosci.mojestypendium.pl!

Prezentujemy program spotkania:

10:00-10:10 Powitanie i zapoznanie

10:10-10:20 O raporcie “Mapa stypendiów III” i analizie systemu stypendiów społecznych w Polsce: Program Moje Stypendium

10:20-10:50 Case studies: dobre praktyki w zakresie diagnozy i ewaluacji programów stypendialnych

  • 10:20-10:30 dr Zofia Sapijaszka, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, Program Stypendiów Pomostowych
  • 10:30-10:40 Roksana Włodarczyk, Joanna Gajda-Wróblewska, Fundacja BNP Paribas, Program Stypendialny Klasa
  • 10:40-10:50 Dorota Komornicka, Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika, Program Stypendialny „Z rączki do rączki”

10:50-11:00 Sesja pytań i odpowiedzi do prezentujących

11:00-11:40 Sesja warsztatowa: dyskusje w grupach nt. sposobów ewaluacji programów stypendialnych i wyzwań z tym związanych

11:40-12:00 Podsumowanie sesji warsztatowych i pożegnanie

Jeszcze raz zachęcamy do udziału i wspólnych rozmów o przyszłości ofert stypendialnych w Polsce! Jeżeli jeszcze nie czujecie się zaproszeni, to dodamy, że całemu cyklowi spotkań patronuje portal NGO.pl. Będziemy wdzięczni za udostępnienie informacji o spotkaniach “Stypendia przyszłości” na swoich stronach internetowych oraz profilach Facebookowych. Polecamy do ściągnięcia grafiki zamieszczone poniżej. Ponadto, pakiet bezpłatnych materiałów o portalu można znaleźć pod adresem www.mojestypendium.pl/o-nas.

Zachęcamy także do lektury raportu z najnowszych badań nad systemem stypendiów społecznych w Polsce. Dzięki szerokiemu zakresowi badania, raport pozwala na analizę społecznych programów stypendialnych w kraju. Mamy nadzieję, że tekst będzie interesującym przyczynkiem do dyskusji nad programami wsparcia. Pełna treść raportu dostępna jest całkowicie za darmo.

Zapraszamy do współtworzenia systemu pomocy stypendialnej w Polsce!

Stypendia przyszlosci plan 2 spotkania

Stypendia przyszlosci

Stypendia przyszlosci banner