Fundusze dla NGO grafika dekoracyjna z napisem

23.05.2021

Jak pozyskać fundusze dla organizacji? Wiosna 2021

Jak pozyskać fundusze na działalność NGO? E-book na portalu NGO.pl!

Wiele instytucji zastanawia się, jak pozyskać fundusze na swoje działania. Czy również znajdujecie się w tym gronie? Zapraszamy zatem do lektury!

Jak wiemy z najnowszego raportu o systemie stypendialnym Fundacji Dobra Sieć, aż 153 fundacje i stowarzyszenia w Polsce prowadzą własne programy stypendialne. Nie da się ukryć, że to dość imponująca liczba. 🙂 Jednak wiele z tych instytucji społecznych na co dzień zmaga się z pytaniem: skąd wziąć środki na nasze działania? Jak zapewnić stabilność finansową naszych programów stypendialnych?

Według naszych analiz, znakomita większość badanych programów stypendialnych, jest stabilna i organizowana przez wiele lat w sposób systematyczny.

Niemniej jednak, aby móc wspierać stypendystów i stypendystki, warto dbać o sieć partnerów oraz różnorodne źródła finansowania.

Cóż, jednym z popularnych źródeł finansowania organizacji pozarządowych są dotacje. Spieszymy z dobrą wiadomością, że niedawno na portalu NGO.pl ukazał się bezpłatny e-book „Dotacje. Jak pozyskać fundusze na działalność NGO?”

A gdzie jeszcze możemy dowiedzieć się czegoś o funduszach dla NGO?

Informacje o funduszach dla organizacji

Oprócz znanego portalu NGO.pl (w tym serwisu fundusze.ngo.pl) polecamy także inne źródła wiedzy. Co ciekawe, rośnie popularność grup na Facebooku dotyczących wymiany wiedzy o tym, jak pozyskać fundusze.

A zatem warto zajrzeć na następujące grupy lub fanpage:

Poza tym, zapraszamy do śledzenia naszej zakładki z artykułami dla organizacji stypendialnych. To właśnie tam regularnie publikujemy dedykowane dla Was treści. 🙂

Wybrane polecane nabory

Zaś na koniec chcemy Wam serdecznie polecić trzy aktualnie trwające nabory. Chodzi zarówno o programy lokalne, jak i międzynarodowe.

Po pierwsze,  w całej Polsce trwają nabory wniosków w konkursach grantowych 2021, prowadzonych przez Ośrodki Działaj Lokalnie. Chodzi o dofinansowanie grup nieformalnych, instytucji gminnych oraz organizacji pozarządowych. Co ważne, każda instytucja może otrzymać do do 6 000 zł na działania na rzecz dobra wspólnego. Zaś tegoroczna pula na granty to aż 3.5 miliona złotych pochodzących ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Więcej o naborze

Po drugie, do 1 czerwca trwa aktualny nabór w ramach Programu Grantów Wyszehradzkich Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.  Co istotne, wspiera on finansowo projekty rozwijające współpracę krajów należących do Grupy Wyszehradzkiej i Ukrainy. Można zaś ubiegać się o pomoc na działania obejmujące współpracę kulturalną, wymiany naukowe i badania, edukację, wymiany młodzieżowe i współpracę transgraniczną.

O Funduszu Wyszehradzkim

Po trzecie, rozpoczął się nabór wniosków do Europejskiego Korpusu Solidarności 2021-2027. Organizacje mają możliwość realizacji działań zarówno wolontariatu indywidualnego, jak i grupowego.

O konkursie na Projekty Wolontariatu EKS