Jesienny las i napis: stypendia zagraniczne listopad

28.10.2023

Stypendia zagraniczne w listopadzie 2023

Jeśli w tym jesiennym czasie dojrzewa w Was pragnienie nauki lub kontynuowania kariery naukowej za granicą, ten artykuł jest właśnie dla Was! Przedstawiamy w nim aktualne oferty rozwoju, ze szczególnym naciskiem na stypendia w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli fascynuje Was ten kraj i marzy się Wam podróż za ocean jest spora szansa, że poniżej znajdziecie coś dla siebie. Poza ogłoszeniami zza oceanu, stypendia zagraniczne w listopadzie to przede wszystkim oferty rozwoju w Czechach, na Słowacji, w Węgrzech, w Niemczech oraz jedna wyjątkowa propozycja, która…nie ogranicza się do jednego kraju (ani nawet jednego kontynentu). Płyny w dłoń, przeglądajcie wybrane stypendia poniżej i zgłaszajcie się! Trzymamy za Was kciuki 🙂

Stypendia zagraniczne w listopadzie 2023

Stypendia w krajach sąsiedzkich

Na początek przygotowaliśmy dla Was dwa wyszehradzkie programy stypendialne na terenie naszych sąsiadów – Węgier, Czech i Słowacji. Jeśli intryguje Was ten kierunek koniecznie skorzystajcie z poniższej listy!

Stypendium Wyszehradzkie w Open Society Archives (OSA) 2023/2024

Dla absolwentów, naukowców, doktorantów i innych
Zasięg: Węgry
Termin składania wniosków: 15 listopada 2023 roku

Wyszehradzki Program Stypendialny (Visegrad Fellowship Program) 2023/2024

Dla doktorantów i naukowców
Zasięg: Czechy, Słowacja, Węgry
Termin składania wniosków: 30 listopada 2023 roku

Stypendium w Niemczech

Co powiecie na wyjazd do Niemiec? Brzmi ciekawie? Warto zaznaczyć, że Stypendium Solitude to niezwykle intrygujące stypendium rezydencyjne. Przeczytajcie o nim więcej tu:

Stypendium Solitude w Akademii Schloss Solitude 2023

Dla absolwentów, artystów, doktorantów, naukowców
Zasięg: Niemcy
Termin składania wniosków: 30 listopada 2023 roku

Stypendia w Stanach Zjednoczonych

Tak jak pisaliśmy wyżej stypendia zagraniczne w listopadzie 2023  to przede wszystkim wysyp ciekawych ofert z USA.  To niezwykła szansa na pobyt edukacyjny za oceanem! Jeśli ekscytuje Was perspektywa takiego wyjazdu, sprawdźcie oferty poniżej:

Stypendium naukowe Dianne Woest 2023/24

Dla doktorantów i naukowców
Zasięg: Stany Zjednoczone
Termin składania wniosków: 15 listopada 2023 roku

Fundacja Kościuszkowska: stypendia dla naukowców Exchange Program to the US 2023

Dla doktorantów i naukowców
Zasięg: Stany Zjednoczone
Termin składania wniosków: 15 listopada 2023 roku

Międzynarodowe stypendium Amerykańskiego Stowarzyszenia Kobiet Uniwersyteckich

Dla studentów, absolwentów, naukowców i doktorantów
Zasięg: Stany Zjednoczone
Termin składania wniosków: 15 listopada 2023 roku

Paller Cybersecurity Scholarship: kursy cyberbezpieczeństwa w SANS Technology Institute

Dla studentów, absolwentów i innych
Zasięg: Online, Stany Zjednoczone
Termin składania wniosków: 15 listopada 2023 roku

Stypendium „Endeavour” 2023

Dla uczniów
Zasięg: Stany Zjednoczone
Termin składania wniosków: 30 listopada 2023 roku

Stypendia dziennikarskie Nieman Fellowships na Harvardzie 2024

Dla uczniów
Zasięg: Stany Zjednoczone
Termin składania wniosków: 1 grudnia 2023 roku

Stypendium obejmujące…cały świat!

Stypendia zagraniczne nie zawsze ograniczają się tylko do jednego kraju.  Dowodem na to jest niezwykłe stypendium Szkół Zjednoczonego Świata, czyli UWC.  Ta oferta zakłada wyjazd do jednej z placówek edukacyjnych, które są rozsypane po całym świecie. Więcej informacji znajdziecie w linku poniżej!

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata: stypendia dla uczniów w szkołach UWC 2024-202

Dla uczniów
Zasięg: Cały świat
Termin składania wniosków: 5 listopada 2023 roku

Stypendia zagraniczne nie tylko w listopadzie. Szukajcie na bieżąco!

  • Marzyliście o wyjeździe do innego kraju, którego nie zawarliśmy w listopadowym zestawieniu? Bez wątpienia takie stypendium niedługo pojawi się na naszej stronie, jeśli już go nie ma w naszej bazie stypendiów zagranicznych! W każdym tygodniu dodajemy nowe ogłoszenia, warto więc sprawdzać je na bieżąco.
  • Warto też powiedzieć, że to nie ostatnie takie zestawienie z naszej strony! Regularnie mapujemy naszą bazę i wrzucamy comiesięczne zestawienie. Pod koniec listopada będziecie mogli więc sprawdzić najciekawsze stypendia zagraniczne, których termin naboru wygasa wraz z końcem roku. 
  • Jeśli zaś interesuje Was Erasmus lub studiowanie za granicą polecamy nasz cykl przewodników pod hasłem– Kierunek: świat. Każdy artykuł poświęcamy jednemu krajowi, opisując system edukacyjny, koszty życia, popularne w danym państwie stypendia. To taka garść informacji na początek. Mamy nadzieję, że okaże się dla Was pomocna i pomoże Wam w podjęciu wyboru co do studiowania zagranicą.
  • Obserwujcie nas na Instagramie, gdzie wrzucamy wszystkie aktualności z działalności mojestypendium.pl, dajemy porady, streszczamy nasze artykuły. No i (co warto podkreślić) opowiadamy trochę o naszym zespole czyli Kacprze, Oli, Gosi i Weronice. 🙂

Podsumowując, śledźcie nasze kanały, czytajcie o tym, jakie możliwości oferują różne kraje i realizujcie swoje marzenia! Nasz zespół będzie Wam w tym konsekwentnie pomagał, doradzając i podrzucając regularnie praktyczne poradniki, artykuły na tematy edukacyjne i najciekawsze ogłoszenia stypendialne z całego świata. 😉

 

A może chcesz zostać Entuzjastą/ką Edukacji lub Pionierem/ką Sprawczości?  W podziękowaniu za Twoje wsparcie na Patronite co kwartał wyślemy Ci pakiet praktycznej wiedzy, porad i wieści ze świata stypendiów. Dołącz do nas na Patronite i wspieraj spełnianie marzeń!

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.