zdjęcie stetoskopu ilustrujące artykuł Stypendia dla studentów kierunków medycznych 2023

19.09.2023

Stypendia dla studentów kierunków medycznych 2023

Z każdym rokiem powstaje coraz więcej programów stypendialnych dedykowanych studentom medycyny i innych kierunków medycznych. 

Jak być może wiecie, Naczelna Izba Lekarska co roku aktualizuje dane o liczbie aktywnych zawodowo lekarzy. Niestety statystyki, ale też nasze codzienne doświadczenia pokazują, że brak jest realnym problemem. Jest to powodem tworzenia coraz liczniejszych programów stypendialnych dla studentów kierunków medycznych i około medycznych – wojewódzkich, powiatowych i miejskich. Stypendia te mają na celu nie pomoc studentom, ale rzecz jasna również poprawę dostępności do lekarzy i pielęgniarek na danym obszarze. Jednym z elementów programu jest zasada, że w zamian za uzyskaną pomoc finansową podczas studiów, student zobowiązuje się podjąć pracę na czas określony w umowie stypendialnej na terenie danej jednostki samorządowej.

Stypendia dla studentów kierunków medycznych:

Pamiętajcie, że programy stypendialne dla studentów medycyny są cykliczne, dlatego zachęcamy do regularnego sprawdzania naszych baz.

A oprócz wymienionych stypendiów, polecamy także pozostałą ofertę stypendiów dla studentów – zarówno aktualnych, jak i archiwalnych ogłoszeń. Dzięki temu poznacie wiele lokalnych i ogólnopolskich propozycji, o różnym profilu i kryteriach.

Jak nie przegapić stypendium?

Prócz tego, serdecznie polecamy Wam śledzenie profilu MojeStypendium.pl na portalu Facebook, zapisanie się na nasz newsletter oraz dołączenie do facebookowej grupy Łowcy Stypendiów.

Wesprzyj nasz portal!

Wspieraj nas w serwisie Patronite.pl – dzięki wpłatom możemy rozwijać ten rzetelny, dostępny dla wszystkich portal edukacyjny o stypendiach!

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.