Stypendia dla maturzystów. Pomarańczowy napis na czarnych paskach. W tle stoliki egzaminacyjne

22.06.2023

Stypendia dla maturzystów na rozpoczęcie studiów

Jakie stypendia dostępne są dla maturzystów, którzy jesienią chcą rozpocząć swoje pierwsze studia? Mamy dla Was dobrą wiadomość! To właśnie maturzystom przyznaje się najwięcej stypendiów! Drugą dobrą wiadomością dla maturzystów jest to, że sezon na stypendia dla Was właśnie się rozpoczyna i ofert będzie ciągle przybywać. Dlatego koniecznie śledźcie nasz portal. Szczególnie mocno polecamy dodać Wam naszą stronę do ulubionych zakładek!

Dlaczego sezon na stypendia dla maturzystów trwa właśnie teraz?

Być może zastanawia Was dlaczego najwięcej stypendiów dla maturzystów pojawia się od czerwca do września, a szczyt rekrutacji odbywa się w wakacje? To proste – z jednej strony już skończyliście szkołę – macie świadectwa maturalne, a wyniki matury, które umożliwią Wam dostanie się na wymarzone studia przyjdą tuż tuż. Z drugiej strony – jeśli złożycie aplikację o stypendium jeszcze w wakacje, I ratę stypendium możecie otrzymać już w październiku, czyli idealnie na rozpoczęcie roku akademickiego. 🙂

Jakie wsparcie oferują stypendia na rozpoczęcie studiów?

Stypendia na rozpoczęcie studiów są naprawdę różne! Niektóre z nich oferują wsparcie tylko na jeden rok nauki. Inne programy mogą natomiast wesprzeć Was przez całe 3 lata studiów. Niektóre z programów to programy ogólnopolskie – inne wspierają młodych zdolnych z bardzo konkretnych regionów. Są stypendia na konkretne kierunki studiów, a są też takie, o które starać może się każdy przyszły student. Wiele z programów zawiera w sobie element socjalny, co znaczy, że dochód w Waszej rodzinie na jednego jej członka nie może przekroczyć określonej kwoty. Programy jednak mają bardzo różne warunki – dlatego sprawdzajcie regulaminy i aplikujcie śmiało!

Przykłady stypendiów dla maturzystów

Stypendia pomostowe

Program Stypendiów Pomostowych zainicjowano w 2002 roku przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Od tamtego czasu zarządza nim Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Od 7 lipca wnioski o Stypendium Pomostowe składać mogą maturzyści przyjęci na polskie uczelnie publiczne na I rok studiów dziennych, pochodzący ze wsi lub małych miejscowości (do 20 tys. mieszkańców) i z niezamożnych rodzin, którzy dodatkowo spełniają jeden z warunków programu:

  • są dziećmi byłych pracowników PGR,
  • są finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole średniej,
  • pochodzą z rodziny wielodzietnej lub są wychowankami rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka,
  • posiadają rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej biorącej udział w programie.

Więcej na temat Stypendiów Pomostowych dowiecie się z artykułu opublikowanego na naszym portalu! Rekrutacja już ruszyła i potrwa do 18 sierpnia 2023 roku!

Indeks Star2Star

Jest to program dla najzdolniejszych i najbardziej aktywnych społecznie maturzystów, którzy pochodzą z niezamożnych rodzin i chcą podjąć studia. W programie aż 14 osób ma szansę zdobyć stypendium wysokości 1600 zł wypłacane przez cały okres studiów!

Wnioski o to stypendium można składać aż do 1 września.

Więcej informacji oraz link do organizatora znajdziecie w ogłoszeniu na naszym portalu!

Fundusz Stypendialny Talenty 2023

To stypendia dla osób, które mogą pochwalić się istotnymi osiągnięciami. Stypendium Talenty to nie tylko wsparcie finansowe – to także możliwość dołączenia do społeczności stypendystów. Jednym z elementów programu jest bowiem wakacyjne spotkanie stypendystów, w całości opłacane przez Organizatora. Możecie dzięki temu zdobyć wsparcie, ale także poznać nowych ludzi jeszcze zanim zaczniecie studia!

Koniecznie sprawdźcie ogłoszenie o tym stypendium

Nowe technologie dla dziewczyn

„Nowe technologie dla dziewczyn” – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. W programie między innymi mogą wziąć udział tegoroczne maturzystki, które podejmą studia w roku akademickim 2023/2024 na jednej z uczelni programu, na jednym z wybranych kierunków oraz przejdą proces rekrutacji.

Dziewczyny! Jeśli planujecie studia na uczelniach technicznych, sprawdźcie to stypendium!

Stypendia „Pierwszy rok” Fundacji Edukacyjnej im. Jerzego Juzonia

Kolejnym stypendium na podjęcie studiów jest program „Pierwszy rok” Fundacji Edukacyjnej im. Jerzego Juzonia. W tym roku formularz wniosków stypendialnych będzie aktywny od 3 lipca do 29 sierpnia do godz. 12:00, na stronie internetowej Fundacji (www.fejj.pl).

Stypendium przeznaczone jest dla osób zameldowanych na stałe na terenach wiejskich lub w mieście do 30 tys. mieszkańców przynajmniej od 6 miesięcy, oraz których średni miesięczny dochód na jednego członka jej rodziny nie przekroczył w 2022 roku kwoty 1700 PLN netto.

Ogłoszenie o stypendium znajdziecie na naszej stronie!

Program stypendialny „Exact Future” 2023

Planujecie studia na uczelni technicznej? W takim razie sprawdźcie to stypendium! Program skierowany jest do młodych ludzi, którzy planują związać swoją przyszłość z branżą motoryzacyjną. Organizator planuje przyznać aż 10 stypendiów dla osób, które właśnie rozpoczynają studia.

Sprawdźcie terminy w ogłoszeniu na naszej stronie i aplikujcie!

Czy to wszystkie stypendia dla maturzystów?

Absolutnie nie! 🙂 Programów stypendialnych dla maturzystów jest dużo więcej niż te, które wymieniliśmy w tym artykule. Aby być na bieżąco odwiedzajcie regularnie naszą bazę stypendiów. Możecie także zapisać się do naszego newslettera, którym raz w miesiącu wysyłamy wybrane najciekawsze oferty dostępne na naszym portalu. Dodatkowo śledźcie nas na Facebooku i Instagramie oraz dołączcie do grupy Łowcy Stypendiów, dzięki czemu nie umknie Wam nazwa i adres naszego portalu!

Zapraszamy Was na live o stypendiach!

Jeszcze jedna, ważna rzecz! Już w poniedziałek 26 czerwca o godz. 15.00 organizujemy live o stypendiach, w czasie którego wyjaśnimy dlaczego to wakacje są najlepszym okresem, żeby szukać stypendiów. Dołączajcie do naszego wydarzenia i zaproście na nie swoich znajomych!

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.