Sezon stypendialny w pełni. Pomarańczowy napis na tle owoców na niebieskim stole

2.07.2023

Sezon stypendialny w pełni!

Trwa sezon na stypendia! Co to oznacza? Dlaczego mówimy, że sezon stypendialny jest w pełni? Czego możecie się spodziewać na portalu? I dlaczego to właśnie teraz najlepiej jest szukać stypendiów? Odpowiadamy w tym artykule!

Co to jest sezon na stypendia?

O sezonie na stypendia pisaliśmy dla Was już nieraz. W wielkim skrócie – jest to okres w roku, kiedy można znaleźć najwięcej ofert stypendialnych. Takim okresem, w przypadku stypendiów w Polsce, a szczególnie stypendiów dla uczniów i dla studentów są miesiące pomiędzy czerwcem a październikiem. Lipiec to więc pełnia sezonu stypendialnego! Na naszym portalu w każdym tygodniu przybywa mnóstwo nowych ofert! Już teraz jest ich ponad 200! Dlatego zaglądajcie na Moje Stypendium codziennie i szukajcie stypendiów dla siebie!

Dlaczego najlepiej teraz szukać stypendiów?

Dlaczego to właśnie okres wakacji jest najlepszy, by szukać stypendiów? Istnieją ku temu dwie przesłanki. Po pierwsze – skończył się rok szkolny, maturzyści już niedługo otrzymają wyniki matur i zaczną rekrutować się na studia, a studenci po letniej sesji również zaczną wyczekane wakacje. Krótko mówiąc – dostępne są już wyniki Waszej pracy zarówno z semestru letniego, jak i całego roku.

Z drugiej strony – do szkoły i na studia wrócicie lub pójdziecie po raz pierwszy jesienią. Organizatorzy stypendiów będą więc mieć czas, żeby zapoznać się z Waszymi aplikacjami i podjąć decyzję, kto z Was dołączy do grona stypendystów danego programu. Plusem takiego terminu jest też to, że pierwszą transzę stypendium otrzymacie już na początku roku szkolnego / akademickiego, a nie jak w przypadku stypendiów w szkole czy na uczelni w listopadzie, czy nawet grudniu. Z takim wsparciem już pierwsze tygodnie nauki będą dla Was komfortowe!

Ile jest stypendiów?

Bardzo dużo! 🙂 Na naszym portalu w każdym tygodniu pojawia się teraz min. 20 ofert stypendiów. A przecież mamy jeszcze stypendia zagraniczne, konkursy, staże… Mamy nadzieję, że już niedługo wchodząc na portal, zobaczycie min. 300 aktywnych ofert! A rocznie mapujemy nawet ok. 700 różnych programów stypendialnych, dlatego mamy pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie. 🙂

Jakie są stypendia?

Wyróżniamy kilka typów stypendiów. Są to stypendia:

  • naukowe – by je otrzymać, liczą się Wasze dobre oceny, podejmowana działalność naukowa, wyniki olimpiad i konkursów, publikacje. To właśnie są kryteria, które najczęściej brane są pod uwagę w tym typie stypendiów.
  • sportowe – tu (jak sama nazwa wskazuje) liczą się wyniki w sporcie i różnego rodzaju zawodach – szczególnie tych na szczeblu krajowym, europejskim, olimpijskim.
  • artystyczne – są o tyle specyficzne, że można je otrzymać zarówno na ciekawe pomysły na projekty artystyczne, które chcemy zrealizować w przyszłości i/lub jako nagroda za dotychczasowe osiągnięcia,
  • socjalne – mające za zadanie wspierać osoby w trudnej sytuacji życiowej (np. z uwagi na niski dochód w rodzinie, niepełnosprawność),
  • inne stypendia – nietypowe, innowacyjne programy, które nie wpisują się w powyższe kategorie.

Dodatkowo stypendia mogą łączyć te elementy. Mamy więc stypendia naukowo-sportowe, socjalno-naukowe, czy sportowo-artystyczne. A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego stypendiów, sprawdźcie ten artykuł i dołączoną do niego infografikę!

Sezon stypendialny – mamy nadzieję, że często będziecie nas odwiedzać!

Sezon stypendialny trwa, dlatego mamy nadzieję, że często będziecie szukać ofert na naszym portalu. Aby Wam to ułatwić, mamy dla Was kilka wskazówek, jak być na bieżąco:

A jeżeli ten artykuł był dla Was pomocny i chcecie, żebyśmy tworzyli ich więcej — dołączcie do grona naszych Patronów lub dorzućcie nam cegiełkę, żebyśmy mogli działać dla Was jeszcze szerzej. Dziękujemy! 🙂

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.