bestsellery 2021 na moje stypendium

22.12.2021

Bestsellery 2021: najpopularniejsze stypendia i artykuły

Ciągle masz czas, by poznać najpopularniejsze stypendia i artykuły

Nie miałeś/aś czasu, by regularnie odwiedzać MojeStypendium.pl, a rok przemknął nie wiadomo kiedy i nie zdążyłeś/aś aplikować o wymarzone stypendium? Nic straconego! Koniec roku to dobry czas podsumowań, ale też planów i marzeń na kolejne miesiące!

W tym artykule przedstawiamy „największe hity”, czyli najbardziej popularne stypendia i treści, które opublikowaliśmy na portalu mojestypendium.pl w 2021 roku.

Co najważniejsze, ich popularność nie jest przypadkowa: to bardzo rzetelne, pomocne i uniwersalne ogłoszenia. Co istotne, większość stypendiów, które ogłaszamy na Moim Stypendium, jest organizowana cyklicznie. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, byś spróbował/a swoich sił w kolejnych edycjach tych programów.

A zatem nie czekaj – sięgnij do nich już teraz!

Najpopularniejsze stypendia krajowe 2021

Na początek krajowe Top3, czyli najpopularniejsze stypendia organizowane w Polsce, które znajdziecie w tej bazie. Poniższe trzy programy mają wspólne cechy:

  • dotyczą grup docelowych (uczniów i studentów), dla których najczęściej organizowane są programy stypendialne; niewątpliwie studenci, maturzyści, uczniowi i ich opiekunowie to także nasi glówni czytelnicy 🙂
  • są to programy o dość dużej skali – wojewódzkie i ogólnopolskie.

A zatem:

TOP1

Największą popularnością cieszyło się ogłoszenie nt. Stypendiów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów i młodych naukowców 2021. Choć w naszych raportach o społecznych programach stypendialnych nie analizujemy stypendiów ministerialnych, systematycznie dodajemy je jednak do baz, by nasi czytelnicy wiedzieli o tych możliwościach. 🙂 To ogłoszenie osiągnęło ponad 8 tys. odsłon w mijającym roku! Ciekawi nas, ilu z Was aplikowało i zdobyło to wyróżnienie? 🙂

TOP2

Na drugim miejscu uplasowały się Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego na rok 2021/2022 skierowane do uczniów pomorskich szkół. Cieszy nas tak duża popularność wieloletniego stypendium samorządowego! Ręka w górę – kto z was zna to stypendium i uczy się w szkole na Pomorzu?

TOP3

Trzecim najbardziej popularnym stypendium krajowym było zaś Indeks Start2Star 2021. To program stypendialny, którego głównym celem jest zapewnienie środków finansowych na studia grupie najzdolniejszych i najbardziej aktywnych maturzystów pochodzących z niezamożnych rodzin. Czy mamy wśród czytelników laureatów tego wieloletniego, pozarządowego programu?

Najpopularniej stypendia zagraniczne 2021

W tej części podsumowania przedstawiamy zaś nasze Top3 zagraniczne. Mowa o najbardziej popularnych stypendiach zagranicznych, opublikowanych na łamach Mojego Stypendium w 2021 roku. Cóż, ostatnie miesiące przyniosły wiele zmian i wyzwań w mobilności i wyjazdach edukacyjnych z powodu pandemii. A jednak wiele naborów i programów nadal funkcjonowało i funkcjonuje. Poznajcie zatem najpopularniejsze stypendia zagraniczne: skierowane zarówno dla (przyszłych) studentów, jak i lekarzy!

TOP1

Stypendia zagraniczne Fundacji Edukacyjnej im. Jerzego Juzonia 2021 to faworyt naszych czytelników. Fundacja przyznaje stypendia zagraniczne osobom o wyjątkowych uzdolnieniach – w zakresie przedmiotów technicznych i technologicznych, pochodzącym z rodzin o niskich dochodach.

TOP2

Co ciekawe, na drugim miejscu uplasował się program o mniejszej skali: chodzi o wrocławskie stypendia dla studentów na studia zagraniczne (sem. letni) 2021/22.

TOP3

Zaś na trzeciej pozycji mamy Stypendia Okręgowej Rady Lekarzy dla lekarzy i dentystów na staże, kursy i warsztaty zagraniczne 2021.

Najpopularniejsze artykuły 2021

A na deser przedstawiamy nasze najpopularniejsze treści w dziale Aktualności i artykułów! Jesteśmy wyjątkowo dumni z tej sekcji, gdyż dotyczy oryginalnych publikacji, tworzonych przez nasz zespół, we wsparciu ekspertów. Które artykuły już znacie? 🙂

TOP1

Niezmiennie od czasu pierwszej publikacji w 2019 roku, największą popularnością cieszy się nasz artykuł o stypendiach dla studentów. Co ważne, trzymamy rękę na pulsie i aktualizujemy go w przypadku zmian systemowych. 🙂 A zatem możesz śmiało sięgać po ten bardzo cenny przewodnik po różnorodnych stypendiach dla studiujących osób. Ta perełka, napisana przez niezwykle uzdolnioną Anię z naszego zespołu, uzyskała ponad 35 tysięcy czytelników w 2021 roku. A Ty, czy byłeś/aś wśród nich? 🙂

TOP2

Jednakże portal Moje Stypendium to bezcenna baza wiedzy nie tylko dla studiujących! Potwierdza to ogromna popularność naszego przewodnika po stypendiach szkolnych. Czym jest stypendium szkolne? Jest to przyznawane przez urzędy gminy świadczenie o charakterze socjalnym dla uczniów. Dowiedzcie się więcej, sięgając po rzetelne zestawienie danych o tym programie, wraz z atrakcyjną infografiką autorstwa Ani. 🙂 Ważne: termin aplikacji to 15 września każdego roku – zapiszcie tę datę w kalendarzu!

TOP3

Jak opodatkowane są stypendia to eksperckie podsumowanie dla wszystkich osób  i instytucji zainteresowanych kwestiami formalno-finansowymi stpyendiów. Artykuł został przygotowany przez Olę z zespołu na podstawie Analizy prawnej systemu stypendialnego w Polsce stworzonej przez Kancelarię Radcy Prawnego Tomasz Klemt na zlecenie Fundacji Dobra Sieć. Stan prawny: 18 października 2019 roku. Bardzo dziękujemy za wsparcie i współpracę!

PS Z pewnością będziemy opracowywać tego typu rzetelne, eksperckie treści w kolejnych miesiącach.

Postawienia noworoczne na 2022

Kto z nas nie myślał czasem o postanowieniach noworocznych… Cóż, niezależnie, czy je lubisz, czy też nigdy nie zwracałeś/aś na nie uwagi, mamy kilka pomysłów dla Ciebie na 2022 rok.

Po pierwsze, śledź nas w newsletterze, na naszym nowym Instagramie i na Facebooku! Dzięki temu zawsze będziesz trzymać rękę na pulsie. Pomoże Co to w pamiętaniu o tym, jak ważny jest Twój rozwój i sięganie po marzenia!

Po drugie, zaglądaj do naszego kalendarium stypendialnego! Pssst, zdradzam tajemnicę, że było ono w TOP5 najpopularniejszych treści na stronie. 🙂

Po trzecie, raz w miesiącu zaglądaj do naszych baz – pamiętaj, że codziennie skrupulatnie pracujemy nad ich rozbudową, a nabory stpyendialne, konkursowe i stażowe pojawiają się i znikają w szybkim tempie. 😉

Po czwarte, zrób coś dobrego. 🙂  Dołącz do grona Patronek i Patronów, by mieć wpływ na dalszy rozwój Mojego Stypendium. Dobro wraca!

Jakie treści chcesz widzieć na portalu w 2022? Daj znać, czekamy na Twoją opinię!

Dziękujemy, że jesteś z nami i życzymy Ci wielu sukcesów w 2022 roku! 🙂 

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.