Moje stypendium
RSS


akceptuję regulamin


Artykuł

Konkurs "Euro - ratunek czy katastrofa?"

Organizator Fundacja Koncept Europa i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
Zasięg zasięg ogólnopolski
Grupa docelowa Studenci
Typ stypendium Naukowy
Termin składania wniosków 2012-03-16
Termin rozstrzygnięcia 2012-04-02
Fundacja Koncept Europa i Komisja Europejska zapraszają do wzięcia udziału w konkursie "Euro – ratunek czy katastrofa?".

Jesteś studentem? Interesujesz się integracją europejską? Weź udział w konkursie Fundacji Koncept Europa i Komisji Europejskiej! Wybierz jeden z tematów, napisz esej o przyczynach kryzysu w UE i przekonaj nas, jak powinno się z nim walczyć. Do wygrania laptopy, tablety, aparaty cyfrowe i wiele innych, atrakcyjnych nagród.

Organizatorami konkursu są Fundacja Koncept Europa (wydawca portalu UniaEuropejska.org) oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Konkurs związany jest z przypadającą w tym roku 10 rocznicą wprowadzenia euro do obiegu gotówkowego. W pierwszym etapie uczestnicy będą pisali esej naukowo-publicystyczny na temat integracji, w którym broniliby jednej z dwóch tez na temat europejskiej integracji walutowej, które ścierają się ostatnio w dyskusji na temat zawirowań w strefie euro:
  1. Nie będzie Unii Europejskiej bez wspólnej waluty. Obecne problemy w strefie euro wynikają z niedostatecznego poziomu integracji państw tworzących strefę. Jedyny sposób na wyjście z kryzysu to wejście na wyższy poziom współpracy gospodarczej i politycznej.
  2. Integracja walutowa to największy błąd Unii Europejskiej, a samo euro jest czynnikiem destabilizującym i staje się przyczyną sporów między państwami strefy oraz między strefą a pozostałymi krajami UE. Recepta na kryzys to powrót do walut narodowych i wzmocniona integracja w pozostałych dziedzinach.
W drugim etapie konkursu znajdą się autorzy 5 najlepszych prac. Finał odbędzie się w warszawskiej siedzibie Komisji Europejskiej i będzie polegał na kilkuminutowej prezentacji swojego eseju oraz na dyskusji finalistów, moderowanej przez eksperta.

Na ocenę końcową i ostateczną klasyfikację złożą się punkty przyznane za esej oraz za prezentację i dyskusję (maksymalnie 70 punktów za esej i maksymalnie 30 za debatę finałową). W charakterze gości, na debatę finałową zostaną zaproszeni również uczestnicy, którzy zajmą miejsca 6-10 w pierwszym etapie konkursu.

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 16 marca 2012 r. Prace należy wysyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: konkurs@koncepteuropa.org

Rozstrzygnięcie pierwszego etapu konkursu zostanie ogłoszone do 2 kwietnia, a finał i rozstrzygnięcie całego konkursu odbędą się 25 kwietnia br.

Szczegółowe zasady organizacji konkursu znajdują się w regulaminie na stronie http://www.uniaeuropejska.org/regulamin-konkursu

Informacja pochodzi ze strony: http://ec.europa.eu

Kontakt: Fundacja Koncept Europa i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
.
.
konkurs@koncepteuropa.org
www.ec.europa.eu/konkurs
tel. 795 619 636

Stypendia PomostoweTo jest wolontariat100_procent_z_1_procenta

Serwis prowadzony jest w ramach programu Fundacji Dobra Sieć.
Partnerami serwisu są Fundacja Orange i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl.
Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl.
Copyright © 2006-2012 Fundacja Dobra Sieć